Cilt Bakımı

Her kadın güzeldir. Bu güzelliği ortaya çıkarmak için çok kısa bir zaman ayırarak kendinize bakmanız yeterli. Tıp ve kozmetikle kullanılan tüm yenilikler cilt bakımında da kullanılmaktadır. Uygulamalara cilt analizi ile başlanır. Hastanın cilt tipi, kalınlığı, nemi, PH’i ve güneş etkileri değerlendirilir.

Kırışıklık, akne, geçirilmiş akne, kılcal damarlar ve diğer alt hastalıkları da göz önüne alınarak yapılacak uygulamalar belirlenir.

Salonumuzda profesyonel Neo Strata cilt ve vucüt bakım ürünleri kullanılmaktadır.

Cildinizin uzun süre parlak, canlı ve gergin kalmasını ister misiniz?

Cildinizin parlak, canlı ve gergin kalmasını bunun için çok fazla zaman harcamanıza, market market dolaşmanıza gerek yok. Kolayca bulunan sebze ve meyveleri öğünlerinize eklemeniz yeterli…

Spagetti sosuna havuç rendeleyin. Varlığını bile fark etmeyeceksiniz ve içerdiği karoten cildinizi besleyecek.
Ispanağın taze yapraklarını salata için ayırın. Ispanak diğer marul, göbek gibi salata çeşitlerinden daha fazla karoten içerir.

Yumuşak meyveleri, yoğurtla ve taze meyvelerle karıştırın. Kayısı, şeftali, mango, papaya gibi meyveler günlük beslenmenizdeki karoteni yükseltir.

Garnitür için şarap bardağının içinde soğutulmuş ya da şampanya sepilmiş ve nane eklenmiş garnitür kavun gibi özel tatlılar cildiniz için yararlıdır.

Akşam yemeği öncesi atıştırmak için dolapta hazır olarak brokoli bulundurun. Herkesin seveceği şekilde hafif yağlı olarak servis edin.

Meyveleri her akşam yemeğinin parçası yapın. Gece için taze ve soğutulmuş meyveleri salata olarak önceden hazırlayın. Yeni lezzetler için mango, papaya gibi tropikal meyveleri seçin. Tropikale yönelin.

Pastaya veya domates salatasına, brokoli ve taze ıspanak ekleyin. Bunlar hemen hemen her tarife uygundur. Sulu salatalarda domates yerine papaya da konulabilir. Sadece lezzet değil, bol miktarda karoten de almış olacaksınız. Aynı eski portakal suları ya da elma suları yerine ufkunuzu genişletin ve karoteni yüksek suları tercih edin.

Size çok ilginç gelebilir ancak gece 24.00 – 02.00 arası uykusuz kalmak cildinizi solgunlaştırıyor!

Havada zaten binlercesi bulunan toz ve kir zerreciklerine sadece bir sigara dumanından 4000 tane daha ekleniyor. Ve ortaya şöyle bir senaryo çıkıyor; zararlı maddelerden oluşan kokteyl cilde nufüz ediyor, oksijen molekülleriyle bağlantıya geçiyor ve sağlıklı hücrelere zarar veriyor.

Sigara cildi solgunlaştırıyor..

Cildin üst katmanlardaki kan dolaşımı kötüleşiyor ve bu da cilde solgunluk olarak yansıyor. On yıl boyunca günde ortalama bir paket sigara içen kadınlar derin ve çok belirgin kırışıklıklara sahip oluyorlar. Sigaranın bu derin izleri özellikle ağız ve göz çevresinde ve boyun bölgesinde belirginleşiyor. Çünkü buradaki cilt altı dokular ince ve hassas.

Genç bir cilde sahipseniz kırışıkların yüzünüze yerleşmesi biraz daha uzun sürüyor. Otuz yaşla birlikte hücre üretimi yavaşlamaya başlıyor ve dışarıdan gelen her olumsuz etki dokuları zamanından önce zayıflatıyor. Nikotin C vitaminini öldürücü etkiye sahip. Bu yüzden ekstra porsiyon nikotin alanların normalden daha fazla oksijen ve suya gereksinimleri var.

Kan damarları alkolle genişliyor..

Hatır için alınsa da iki kadeh içki zararlı aslında. Özellikle vucüttaki zehirli atık konusunda faal olarak çalışan organlara, ciğerlere ve böbreklere zarar veriyor. Atık maddeler vücut dışına taşınamadığından lenf bezleri tarafından tutuluyor. Alkol de vücudun ve cildin ihtiyacı olan nemi ve suyu alıyor. Milli içiciler için altın kural iki kadeh arasında bir kova su içmeleri. Özellikle çılgın partilerde alkolün zararları daha çabuk ortaya çıkıyor. Bağ dokusu zayıflıyor ve aşınıyor.

Buna karşın kan damarları alkolle genişliyor. Kılcal damarlar bu baskıya çok fazla dayanamıyor ve çatlıyor. Bu çatlaklar özellik yanak ve burun bölgesinde belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor. Alkolün olmusuz etkilerinden biride göz altı şişlikleri. Önlemek için parmak uçlarıyla içeriden dışarıya doğru hafif masaj uygulayabilirsiniz.

Uykusuzluk..

Gece yarısından sabahın ikisine kadar cilt maksimum düzeyde çalışıyor. Hücreler bu saatler arasında kendilerini gündüzden sekiz kat daha fazla yeniliyor. 24.00 – 02.00 saatleri arasında dinlenmek yerine gecenin kollarına bırakanlar, eğlenceyle birlikte cilde zarar veren etkilere hazırlıklı olmak zorunda. Uykusuz geçen gecelerin ardından cilt giderek kalınlaşıyor, solgun ve yorgun bir görünüme bürünüyor.

Göz altlarındaki ince deri neredeyse şeffaflaşıyor, koyu halkalar ise kötü kan dolaşımının birer habercisi olarak giderek belirginleşiyor. Bu durumda ilk yardım olarak parmak uçlarıyla yüze küçük basınç masajları uygulayabilirsiniz, ta ki cildiniz hafif pempe bir görünüm alana dek.

Gerginlik saçları döküyor..

Stres gün içinde bizi bedensel ve ruhsal olarak olumsuz etkiliyor. Güçlü bir adrenalin iniş çıkışıyla bizi yoran bu arkaik program bugüne dek pek fazla değişmedi. Kaslar ve ciğer ya da kalp gibi iç organlarımız vücutta hassas bir kan dolaşımına ve beslenmeye tabi tutuluyorlar. Çünkü onların fonksiyonu cilt, tırnaklar ya da saçlardan çok daha hayati önem taşıyor. Sürekli olarak yaşanan gerginlik, sadece hormon sisteminin düzenli olarak çalışmasını aksatmakla kalmıyor aynı zamanda az beslenen cildin giderek kurumasına ve yüzünde aknelerin oluşmasına neden oluyor.

Çünkü ölü hücreler bu düzensizlik yüzünden etkili bir şekilde vücuttan atılamıyor. Stresin neden olduğu diğer faktörlere gelince; saçlar dökülmeye başlar ve ucunda kırıklar oluşmaya başlar. Ruhsal dalgalanmalar yüzünden bilinçsizce kırptığımız gözlerimizin etrafına, büktüğümüz dudaklarımızın çevresine ve alın bölgemize kırışıklıklar yerleşiyor.