BioNep Güzellik

+90 (212) 352 7986    +90 (212) 351 6988

Haftaiçi: 09:00-19:30, Cumartesi: 09:00-19:30

  • Kalıcı Makyaj
  • Güzelliğinizin Kalıcılığı

Kalıcı Makyaj
Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj ile güzelliğiniz kalıcı olsun.

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle “mikro-pigment uygulaması” mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Bu alerjik olmayan renkler özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümünü korur.

 

Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapatılabilir veya şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanmak işten bile değildir!

 

KALICI MAKYAJIN DÜZELTİLMESİ VE DÖVMENİN GİDERİLMESİ

Rejuvi Tattoo Remover (özellikle epidermis katmanında çalışılmış kaşlarda) kalıcı makyajın giderilmesinde çok yüksek ve orta dermis katmanına çalışılmış vücut dövmelerinin giderilmesinde yüksek başarıyla kullanılmaktadır.

 

Kalıcı makyaj kişiye özel tek kullanımlık iğnelerle işlemin yapılmasıdır. Bu ürünler alerjik olmadığı gibi yüz ve vucüt için özel tasarlanmıştır ve pigment maddeleri doğal maddelerden elde edilmiştir. Kalıcı makyaj ürünlerinde katkı ve koku maddeleri içermez.

 

 

Kalıcı makyaj nerelere uygulanır ?

 

Kaş Uygulaması: Seyrek kaşları sıklaştırmak, kaşların daha yoğun olmasını gösterir, tıbbi bir nedenle kaşları çıkmayanlara, bozuk kaş şeklini düzeltmek ve istenilen şekli kaşa vermek.
Kalıcı makyaj ile aye… İddiasız gözleri ortaya çıkarmak, küçük gözleri daha büyük göstermek, bitişik gözleri daha ayrık göstermek.

Kalıcı Makyaj ile dudak… Düzensiz dudak şeklini düzeltmek, dudaklara daha dolgun bir görünüm sağlamak, dudakları daha iyi tanımlayabilmek.

Kalıcı makyaj diğer ismiyle mikro pigment uygulamasıdır, kişiye özel tek kullanımlık iğnelerle işlemin yapılmasıdır. Bu ürünler alerjik olmadığı gibi yüz ve vucut için özel tasarlanmıştır, ve pigment maddeleri doğal maddelerden elde edilmiştir . ürünler katkı ve koku maddeleri içermez. Kalıcı makyajın dövme işlemiyle karıştırılmaması gerekmektedir tek farkı ciltteki uzun süre kalıcılığıdır.

 

Kalıcı Makyajın uygulama yapıldığı alanlar

 

Seyrek kaşları sıklaştırmak, kaşların daha yoğun olmasını gösterir, tıbbı bir nedenle kaşları çıkmayanlara, bozuk kaş şeklini düzeltmek ve istenilen şekli kaşa vermek, iddasız gözleri ortaya çıkarmak, küçük gözleri daha büyük göstermek, bitişik gözleri daha ayrık göstermek, düzensiz dudak şeklini düzeltmek, dudaklara daha dolgun bir görünüm sağlamak, yara izlerini kamufle etmek, dudakları daha iyi tanımlayabilmek, cildin kuru olması, güneş ışınlarına direk maruz kalması, sigar kullanımı, stres veya ağır toplantılar, solaryum uygulaması, rehin-a ve glikolik asit uzak durma, kozmetik ürünlerine alerjisi olanlara, hassas gözlere sahip bayanlara, lens kullananlar ve gözlerinde sorun olanlar çok açık renkli yada seyrek kaşlı bayanlara, zamanı kısıtlı olan ve profesyonel hayatta bakımlı görünmesi gerekenlerde, yüz asimetrisinden memnun olmayanlara, seyrek kirpikli olanlara dudak çizgisinde problem olanlara.

Kalıcı ( uzun süreli ) makyajda ilk etapda cilde lokal anestezi özellikli uyuşturucu krem sürülerek cilt uyuşturulur. Sonrasında kişiye özel iğne hazırlanır ve ten rengine uygun pigmen boya seçilir. uygulamada cilt hafifçe kaldırılarak pigment maddesi cilde uygulanır. bu esnada hafif bir batma hissi duyalabilinir. kalıcı ( uzun süreli ) makyajda uygulama yaklaşık 2-3 saat sürmektedir. uygulamadan sonra dikkat edilmesi gerekenler : aşırı güneş ışınlarına maruz kalmamak, solaryuma girmemek, ve sigara kullanmamak.